Sprawdzian na torze napalmowym

2021-10-13 7:03
 Sprawdzian na torze napalmowym
Autor: arch. 9BBKPanc. Szkolenie odbyło się na przykoszarowym placu ćwiczeń w jednostce wojskowej w Morągu.

To obligatoryjne szkolenie przed wyjazdem na misję. Żołnierze przygotowujący się do wyjazdu na X zmianę PKW Łotwa, w tym także czołgiści z Braniewa szkolili się w Morągu. Tym razem głównym zadaniem było pokonanie toru napalmowego.

Pokonanie toru napalmowego to sprawdzian zarówno kondycji fizycznej żołnierzy jak i ich odporności psychicznej. Zajęcia wymagały skupienia i zachowania szczególnej ostrożności.

Szkolili się w Morągu

Szkolenie odbyło się na przykoszarowym placu ćwiczeń w jednostce wojskowej w Morągu. Tematem zajęć z zakresu OPBMR (obrony przed bronią masowego rażenia) była ochrona wojsk przed środkami zapalającymi oraz ewakuacja z palących się pojazdów. To obligatoryjne szkolenie przed wyjazdem na misję.

Walczyli z żywiołem

Żołnierze mieli okazję zapoznać się ze sposobami gaszenia napalmu np. na płonących mundurach czy pojazdach i zasadami udzielania pierwszej pomocy poparzonym poszkodowanym. Kulminacyjna częścią szkolenia było pokonanie przeszkód na torze napalmowym.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

 

Daria niczym Amy Winehouse. Magiczne wykonanie w ESKA Live
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE