Silnie powiało – pracowita noc braniewskich strażaków!

2021-09-24 9:35
Silnie powiało – pracowita noc braniewskich strażaków!
Autor: KP PSP Braniewo Silnie powiało – pracowita noc braniewskich strażaków!

Zgodnie z prognozą, na północy kontynentu powstał niż TIM II. Przybył on na południowy wschód, do Europy Środkowej, przynosząc silny wiatr i intensywne opady. Również na terenie Polski, w godzinach nocnych mocno wiało. Powiat braniewski doświadczył w porze wieczorowo – nocnej skutków silnego wiatru.

Licznie połamane konary, przewrócone drzewa skutecznie blokowały ciągi komunikacyjne na terenie miasta oraz powiatu ograniczając ruch na drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowej.

Działania interwencyjne związane z usuwaniem skutków silnego wiatru prowadzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy WSP oraz zasoby ratownicze jednostek OSP z terenu powiatu braniewskiego. Od wczesnych godzin porannych strażacy usuwają dalej skutki nocnej nawałnicy.

Na szczęście w wyniku działania silnego wiatru nikt nie ucierpiał – nie odniósł obrażeń. Bilans działań strażaków to blisko 50 interwencji w których niezbędna była pomoc strażaków. W jednym ze zdarzeń uszkodzony został pojazd osobowy, który najechał na leżące drzewo.

Sterowiec latał nad Opolszczyzną. Wielki Zeppelin ZF na wyciągnięcie ręki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE