# SadziMY 2020. Nadleśnictwo “Zaporowo” zaprasza do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew

2020-09-14 8:12 Opr. MH
# SadziMY 2020. Nadleśnictwo “Zaporowo” zaprasza do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew
Autor: Lasy Państwowe

Drzewa są potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. W piątek 18 września zainaugurowana zostanie ogólnopolska akcja “SadziMY 2020”. Przyłącz się do akcji i posadź własne drzewko – zaprasza Nadleśnictwo Zaporowo, które zarządza lasami wokół Braniewa.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta RP teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko – zachęca braniewian Nadleśnictwo Zaporowo.

Sadzonki będą rozdawane 18 września 2020 r. przed siedzibą Nadleśnictwa Zaporowo w Piórkowie w godz. 9:00 do 14:00.

Tego samego dnia akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017r. Para prezydencka wspólnie między innymi z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi na powierzchni blisko 6,44 ha 64 tys. nowych drzew.

Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich ERC w Kielcach