Remont ulicy Kościuszki oficjalnie zakończony. Było oficjalne otwarcie, teraz czas na jej upiększanie

2020-07-09 15:50 MH
Remont ulicy Kościuszki oficjalnie zakończony. Było oficjalne otwarcie, teraz czas na jej upiększanie
Autor: MH

Remont ulicy Kościuszki w Braniewie wykonano w ramach projektu pt. " Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 507 Braniewo - Pieniężno na odcinku Braniewo - Wola Lipowska". W czwartek (09.07.2020) oficjalnie zakończono remont całego odcinka. Symboliczne przecięcie wstęgi odbyło się w Braniewie. Wśród "otwierających" był m.in. Marek Gustaw Brzezin, marszałek Warmii i Mazur.

Odcinek trasy nr 507 Braniewo - Wola Lipowska wraz z ulicą Kościuszki w Braniewie to łącznie ok. 14,5 km. przebudowanej drogi. Jest to pierwszy etap rozbudowy drogi do Pieniężna. W ramach gruntownego remontu  poprawiono tzw. parametry drogi, przebudowano skrzyżowania, zatoki postojowe i parkingi. Pojawiły się nowe chodniki, ścieżki rowerowe, spowalniacze ruchu. Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 65 mln. zł. z czego 85% sfinansowano ze środków europejskich. 5 % to środki z budżetu państwa, a resztę zapłaciły samorządy: gmina Braniewo i miasto Braniewo. Prace rozpoczęły się we wrześniu 2018 roku i trwały prawie dwa lata.

Po kilkumiesięcznym remoncie, główna arteria Braniewa rozkwita i to dosłownie. Obecnie jest "upiększana" przez służby miejskie. Po zakończeniu nasadzeń w otoczeniu ulicy ponownie pojawią się ławki i kosze na śmieci - zapewania burmistrz Tomasz Sielicki.

Jak oni jeżdżą?! Najlepsze akcje na drogach Opolszczyzny

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.