Remont drogi nr 504 na odcinku Frombork - Pogrodzie zakończony. Nadal trwają roboty na moście nad Baudą

2020-07-10 13:26 MH
 Remont drogi nr 504 na odcinku Frombork - Pogrodzie oficjalnie zakończony. Nadal trwają roboty na moście  nad Baudą
Autor: arch. Starostwo Powiatowe w Braniewie

Zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 504 na odcinku z Pogrodzia do Fromborka. Ponad 8-mio kilometrową trasę można już pokonać bez przeszkód. W ramach remontu poprawiona została jakość i nośność nawierzchni, przebudowano skrzyżowania, zatoki postojowe i stan techniczny wpisanego do rejestru zabytków mostu nad rzeką Narusa.


To już kolejna inwestycja drogowa, którą oficjalnie oddano do użytku w powiecie braniewskim podczas tegorocznych wakacji. Tego samego dnia (09 lipca) wstęgi przecinano w Braniewie, gdzie świętowano otwarcie wyremontowanego, pierwszego odcinka drogi wojewódzkiej 507 z Braniewa do Pieniężna i w Narusie, gdzie świętowano otwarcie wyremontowanej drogi wojewódzkiej 504 Pogrodzie - Braniewo na odcinku Pogrodzie - Frombork.

- Im lepsze mamy drogi, tym lepiej rozwija się powiat braniewski - mówił obecny na uroczystościach Karol Motyka, starosta braniewski. W otwarciu obu odcinków uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych, wykonawcy oraz mieszkańcy. Wstęgi przecinał m.in. Gustaw Marek Brzezin, marszałek Warmii i Mazur.

Jednym z punktów uroczystości była wizyta na terenie budowy mostów na rzece Bauda i Kanale Kopernika. Tam trwają pracę w ramach drugiego odcinka remontu drogi wojewódzkiej 504 Pogrodzie - Braniewo (trasa Frombork - Braniewo). Zakończenie tych prac przewidywane jest na przełomie września i października br.

Nowoczesny symulator dla przyszłych maszynistów w Katowicach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.