Przycisk życia może uratować seniorów. W Pieniężnie rusza program Teleopieki

2020-07-28 12:13 as
stare dłonie
Autor: www.pixabay.com

System Teleopieka to różnego rodzaju rozwiązania, których zadaniem jest zapewnienie pomocy osobom potrzebującym w ich miejscu zamieszkania. Najczęściej dotyczy to samotnych osób starszych lub niepełnosprawnych. Oczekują oni w głównej mierze poczucia bezpieczeństwa oraz świadomości, że w sytuacjach zagrożenia mogą liczyć na wsparcie. Taki program zostanie wdrozony w Pieniężnie i okolicznych miejscowościach.

Gmina Pieniężno uruchomiła usługi teleopieki, które realizuje Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieniężnie. Usługa skierowana jest do osób w podeszłym wieku (powyżej 60 r. ż.), które zamieszkują samotnie bądź z osobą/osobami w podeszłym wieku lub niepełnosprawnymi, długotrwale chorymi.


Osoby objęte usługą otrzymają bezpłatnie opaskę z tzw. przyciskiem życia, która daje możliwość natychmiastowego zgłoszenia sytuacji zagrażającej życiu i otrzymania stosownej do sytuacji pomocy.

Zainteresowani mogą zgłaszać się do MGOPS Pieniężno, ul. Sienkiewicza 2 lub kontaktować się telefonicznie (tel. 55 243 63 63).

Zwiedzanie Torunia powinniśmy rozpocząć w sercu miasta

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.