Powyborcza dezynfekcja w Braniewie. Strażacy - ochotnicy odkazili lokale wyborcze

2020-06-29 15:40 MH
Powyborcza dezynfekcja w Braniewie. Strażacy - ochotnicy odkazili lokale wyborcze
Autor: arch. UM Braniewo

W Braniewie tuż po wyborach zdezynfekowano lokale, w których w niedzielę ( 28 czerwca )funkcjonowały komisje wyborcze. O to by były bezpieczne zadbali strażacy-ochotnicy. Dezynfekcja polegała na ozonowaniu wszystkich pomieszczeń, w których przebywały osoby uczestniczące w głosowaniu.

Podczas pierwszej tury wyborów na urząd Prezydenta RP w Braniewie funkcjonowało 10 lokali wyborczych. Komisje pracowały m.in. w Braniewskim Centrum Kultury, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, w szkołach ( SP nr 3 i SP nr 5, Zespół Szkół Budowlanych) i w przedszkolach (Przedszkole Miejskie nr 4, Przedszkole Miejskie nr 2, Przedszkole Niepubliczne "Stokrotka").

Przez lokale te przez kilkanaście godzin głosowania przewinęło się kilka tysięcy ludzi. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców korzystających na co dzień z tych placówek, w nocy po zakończonych pracach poszczególnych komisji, do pomieszczeń  weszli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie. W specjalnych kombinezonach przeprowadzili dezynfekcję, która polegała na ozonowaniu pomieszczeń.


Przypomnijmy:

Podczas pierwszej tury wyborów Prezydenta RP w Braniewie wygrał minimalnie Rafał Trzaskowski ( 35,13% ), który wyprzedził obecnie urzędującego Prezydenta RP (34,03% ) o 1 punkt procentowy. Frekwencja na terenie miasta wyniosła 56,42%. Uprawnionych do głosowania było 13 277 mieszkańców. W głosowaniu udział wzięło 7 491 wyborców.

Skutki powodzi na podkarpaciu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.