Poszukiwacze historii, płetwonurkowie, strażacy i wędkarze organizują w Braniewie akcję sprzątania rzeki

2020-07-28 9:12 MH
Poszukiwacze historii, płetwonurkowie, strażacy i wędkarze organizują w Braniewie wspólną akcję sprzątania rzeki
Autor: SH-P "Batory" Braniewo

Zanurkują, żeby posprzątać. Poszukiwacze historii, płetwonurkowie, strażacy i wędkarze organizują w Braniewie wspólną akcję sprzątania rzeki Pasłęki. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem "Czyste i bezpieczne wakacje". Dodatkową atrakcją będą pokazy ratownictwa i sprzętu używanego przez poszukiwaczy skarbów.

To będzie już kolejna tego typu inicjatywa. Zaczęli kilka lat temu. Inicjatorem akcji był Andrzej Barański ze Stowarzyszenia Historyczno - Poszukiwawczego "Batory" z Braniewa i płetwonurek współpracujący ze Stowarzyszeniem "Scubomaniak".

- Znaleźliśmy wtedy sporo złomu. Były też: stare koła, porcelana i niebezpieczne pozostałości z czasów II wojny światowej. Ze współczesnych odpadów z wody wyciągnęliśmy np. kosze z pobliskiego sklepu, śmietniki - mówi koordynator przedsięwzięcia Andrzej Barański. Znaleziony złom sprzedali, a pozyskane w ten sposób środki finansowe przeznaczyli na wsparcie zaprzyjaźnionego z poszukiwaczami Domu Dziecka "Słoneczne Wzgórze" we Fromborku. Tak będzie i tym razem.

Sprzątanie Pasłęki odbędzie się w sobotę 01 sierpnia. Poszukiwacze rozpoczną pracę o godz. 9.00. Pokazy ratownictwa zaplanowano ok. 13.00. Wszystko odbywać się będzie przy drewnianym moście przy rynku od strony ul. Portowej w Braniewie. Organizatorzy akcji zapraszają mieszkańców do obserwowania poszukiwań, kibicowania i oglądania pokazów.

Detonacja bomby

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.