Posadź drzewo z Prezydentem RP i leśnikami z Zaporowa

2022-09-29 6:59
Posadź drzewo z Prezydentem RP i leśnikami z Zaporowa
Autor: arch. Nadleśnictwo Zaporowo Każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę.

Posadź drzewo z Prezydentem RP i leśnikami. Tak Nadleśnictwo Zaporowo zachęca do udziału w czwartej edycji akcji pod hasłem "sadziMY". Na wielkie narodowe sadzenie drzew leśnicy przygotowali milion sadzonek. Będzie je można dostać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce.

W Polsce jest 429 nadleśnictw. Wszystkie razem przygotowały milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Leśnicy z Zaporowa  będą rozdawać sadzonki w swojej siedzibie w Piórkowie w czwartek i piątek (29 i 30 września) w godzinach od 9.00 do 15.00.

Ogólnopolskie sadzenie drzew

Punkt kulminacyjny akcji #sadziMY będzie miał miejsce w piątek 30 września w okolicach Nowego Sącza. Tam drzewa będzie sadziła para prezydencka. Prezydent Andrzej Duda i jego żona Agata Kornhauser-Duda nie tylko patronują przedsięwzięciu od jego pierwszej edycji, ale także sami, własnym przykładem, zachęcają do działania.

Leśnicy rozdadzą sadzonki za darmo

Na stronie Banku Danych o Lasach, bdl.lasy.gov.pl można sprawdzić, gdzie znajdują się siedziby nadleśnictw. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Jesień w Bieszczadach
Sonda
Często zaglądasz na kiermasze ogrodnicze?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE