Pogranicznicy z Braniewa zapraszają na zbiórkę krwi

2020-07-31 11:30 as
fiolki
Autor: www.pixabay.com

Akcja odbędzie się we wtorek, 4 sierpnia na kolejowym przejściu granicznym obok dworca PKP na ul. Błotnej 3 w Braniewie.

Rejestracja dawców prowadzona jest telefonicznie, pod numerem telefonu 604 253 665, a akcja potrwa od godziny 8.00 do 11.00.

Pogranicznicy przypominają dawcom o konieczności posiadania dokumentu tożsamości.

Kto może zostać Dawcą krwi?

Osoby, które mają od 18 do 65 lat i cieszą się dobrym zdrowiem, a także które ważą co najmniej 50 kilogramów, u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii),
które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie były leczone krwią i preparatami krwiopochodnymi.

W dniu oddania krwi należy być wyspanym i wypoczętym oraz zdrowym, czyli nie mieć objawów przeziębienia, nie brać aktualnie żadnych leków (nie dotyczy to większości suplementów diety czyli np. popularnych preparatów witaminowych czy środków antykoncepcyjnych, należy jednak poinformować o tym lekarza kwalifikującego).

Przed przyjściem do centrum krwiodawstwa trzeba zjeść lekki posiłek, w ciągu 24 godzin przed pobraniem wypić ok. 2 l płynów i wziąć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty. Przed oddaniem krwi należy także ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym oddanie krwi.

Rusza modernizacja stadionu w Płocku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.