Oszukał policjantów, teraz zapłaci grzywnę

2021-10-27 8:58
Oszukał policjantów, teraz zapłaci grzywnę
Autor: KPP Braniewo Oszukał policjantów, teraz zapłaci grzywnę

W październiku ub. roku pewien mężczyzna powiadomił o wypadku, do którego doszło na trasie w okolicy Piotrowca, w gminie Pieniężno. Zderzyć się tam miały: motocykl, ciągnik rolniczy oraz pojazd ciężarowy. Na miejsce skierowano natychmiast policjantów, załogę karetki pogotowia oraz strażaków.

Warunki pogodowe w tym czasie były trudne, na zewnątrz panowała gęsta mgła. Po dojeździe na wskazany odcinek drogi nikogo nie zastano. Funkcjonariusze zaczęli więc sprawdzać pobliskie drogi. W tym samym czasie oficer dyżurny bezskutecznie próbował kontaktować się ze zgłaszającym.

Policjanci uświadomili sobie wówczas, że służby zaalarmowano o wypadku, który tak naprawdę nie miał miejsca. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z zespołu do spraw wykroczeń, którzy ustalili personalia mężczyzny odpowiedzialnego za całą sytuację. Sprawa trafiła do sądu, a wyrok zapadł rok później.

Zgodnie z decyzją sądu mieszkaniec powiatu lidzbarskiego, za wywołanie niepotrzebnej czynności policjantów, strażaków oraz medyków, został ukarany grzywną w wysokości 2,5 tys. złotych.

Karolina Pisarek aż dwa razy doświadczyła zdrady!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE