Ogromy pożar we Fromborku. Płonęło kilkaset sztuk kostek słomy [ZDJĘCIA]

2023-03-07 7:46

W poniedziałek (6 marca) wieczorem wybuchł pożar kostek słomy w pobliżu kotłowni we Fromborku. Na miejsce zadysponowano kilkudziesięciu strażaków. Akcja dogaszania ognia nadal trwa. - To w ostatnim czasie jeden z większych pożarów na terenie powiatu braniewskiego - informują służby.

Strażacy od kilkunastu godzin walczą z dużym pożarem, do którego doszło w pobliżu kotłowni miejskiej we Fromborku. Ogień trawi pryzmę kostek słomy liczącą około 800 sztuk, czyli blisko 500 ton materiału. Zgłoszenie o pożarze służby otrzymały w poniedziałek (6 marca) około godziny 19.00.

— Pożar kostek słomy w pobliżu kotłowni miejskiej we Fromborku został zlokalizowany. Z uwagi na bardzo dużą ilość częściowo spalonych kostek działania gaśnicze prowadzą strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażacy ochotnicy z OSP Frombork, Wielkie Wierzno, Stare Siedlisko, Płoskinia i Długobór. Pryzma kostek słomy liczyła około 800 sztuk (blisko 500 ton materiału). Dokonano podmiany pracujących od wczorajszych godzin wieczornych strażaków, zachowując rotację strażaków. Akcja trwa już blisko 11 godzin. Droga powiatowa, z której działania prowadzili strażacy, była zabezpieczona przez policjantów. Na miejscu obecny był burmistrz miasta Frombork oraz zarządca kotłowni. Podpalenie to główna przyczyna pożaru. To w ostatnim czasie jeden z większych pożarów na terenie powiatu braniewskiego — przekazał "Gazecie Olsztyńskiej" bryg. Ireneusz Ścibiorek, komendant powiatowy PSP w Braniewie.

Pijany kierowca rozbił busa o radiowozów policyjny
Źródło: Ogromy pożar we Fromborku. Płonęło kilkaset sztuk kostek słomy [ZDJĘCIA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE