Braniewo: Oddział chorób wewnętrznych zamknięty. Pacjentów przewożą do innych placówek

2020-10-13 16:24 mh
  Oddział chorób wewnętrznych braniewskiego szpitala zamknięty. Pacjenci  przewożeni są do innych placówek
Autor: arch. Starostwo Powiatowe w Braniewie Aktualnie pacjenci, którzy przebywali na oddziale wewnętrznym transportowani są do innych szpitali z uwagi na odbywanie kwarantanny przez kadrę medyczną.

Powiatowe Centrum Medyczne w Braniewie w związku z wykryciem przypadku zachorowania na COVID-19 w oddziale chorób wewnętrznych z salą intensywnego nadzoru kardiologicznego zawiesza jego działalność do 16 października 2020 - poinformowało Starostwo Powiatowe w Braniewie. To organ prowadzący szpital w Braniewie.

Aktualnie pacjenci, którzy przebywali na oddziale wewnętrznym, transportowani są do innych szpitali z uwagi na odbywanie kwarantanny przez kadrę medyczną. Pozostałe komórki działają w sposób normalny z zaostrzonym rygorem epidemiologicznym. Powiatowe Centrum Medyczne w Braniewie (szpital) nie udziela świadczeń zdrowotnych w Izbie Przyjęć w zakresie chorób wewnętrznych do dnia 16 października. W chwili obecnej na terenie szpitala nie ma pacjentów z dodatnim wynikiem na COVID-19. Z kadry medycznej szpitala na kwarantannie znajduje się 6 osób, natomiast 11 osób przebywa w izolacji – czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Braniewie z  dnia 13 października.

To pierwszy oficjalny komunikat Starostwa Powiatowego w Braniewie wyjaśniający sytuację placówki, która stała się ogniskiem choroby. Wszystko zaczęło się w piątek (9 października) po wykryciu zakażenia u dwóch pacjentów oddziału wewnętrznego.

Ratownik medyczny o ciężkiej pracy w czasie epidemii koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.