Nie będzie pobłażania. Policjanci z braniewskiej drogówki przestrzegają i apelują do kierowców o rozsądek

2020-05-20 9:22 Opr. MH
Nie będzie pobłażania. Policjanci z braniewskiej drogówki przestrzegają i apelują do kierowców o rozsądek
Autor: www.pixabay.com

Codzienna służba policjantów braniewskiej ,,drogówki'' ukierunkowana jest na zapewnienie bezpieczeństwa tym, którzy każdego dnia przemierzają trasy naszego powiatu. Stanowcze działania funkcjonariuszy skierowane są przeciwko nieodpowiedzialnym uczestnikom ruchu, a takich w ciągu ostatniego tygodnia skontrolowano kilku.

I tak do niechlubnego grona pijanych za kierownicą dołączyło dwóch mężczyzn podróżujących samochodami, trzech motorowerzystów, a także dwóch cyklistów. Jeden z rowerzystów nie dość, że zdecydował się włączyć do ruchu pod działaniem alkoholu, to dodatkowo całkowicie zlekceważył obowiązujący zakaz sądowy. W minioną niedzielę (17.05.2020r.) funkcjonariusze zwrócili uwagę na pewnego cyklistę, który nie zastosował się do znaku ,,zakaz ruchu''. Szybko okazało się, że nie było to jego jedyne przewinienie. Policjanci ustalili, że mężczyzna podróżował rowerem po wcześniejszym piciu alkoholu, a co więcej - powinien przebywać na kwarantannie.

W trakcie ostatnich dni funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu także kierowce, który zbyt mocno docisnął pedał gazu w terenie zabudowanym, w efekcie czego stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o przestrzeganie zasad ruchu drogowego, dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i bezwzględny zakaz wsiadania za kierownicę po alkoholu.

- Nie zapominajmy, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy głównie od nas samych - przypominają funkcjonariusze.