Muzeum Ziemi Braniewskiej odwiedziło już 20 tys. osób

2022-06-24 13:25
Muzeum Ziemi Braniewskiej odwiedziło już 20 tys. osób
Autor: arch. TMB Maria Rutkowska jest członkiem Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Włocławku.

Muzeum Ziemi Braniewskiej w środę 21 czerwca 2022 roku odwiedziła zorganizowana grupa wycieczkowa z Włocławka. Jedna z turystek została 20 - tysięczną osobą odwiedzającą placówkę.

Uczestnikami wycieczki było 50 osób – mieszkańców Włocławka i okolic. Wśród zwiedzających była Maria Rutkowska, która jest członkiem Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Włocławku. To właśnie ona została 20 - tysięczną osobą odwiedzającą Muzeum Ziemi Braniewskiej.

Kobieta Roku w muzeum

Ciekawostką jest fakt, że Maria Rutkowska jest także zwyciężczynią Konkursu na Kobietę Roku 2022 we Włocławku. Gratulacje i upominek od Zarządu Towarzystwa Miłośników Braniewa wręczył turystce Wiesław Zaremba.

- Liczba 20 tyś. może nie jest oszałamiająca ale należy uwzględnić, że nasze muzeum istnieje dopiero nieco ponad 5 lat, a w tym okresie były kilkumiesięczne przerwy związane z niedostępnością dla zwiedzających w związku epidemią Covid 19 – tłumaczą muzealnicy z Braniewa.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Muzeum w Osiecznej pod Lesznem odbudowało wiatrak
Sonda
Jaki jest twój ulubiony film z Michałem Milowiczem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE