MOS "Zatoka" zaprasza na wakacje w mieście pod znakiem sportu i rekreacji. Na początek były wyścigi rowerowe

2020-06-26 23:54 MH
 MOS Zatoka zaprasza na wakacje w mieście pod znakiem sportu i rekreacji. Na początek były wyścigi rowerowe
Autor: arch. MOS "Zatoka" Braniewo

Miejski Ośrodek Sportu "Zatoka" w Braniewie chcąc zadbać o kondycję fizyczną mieszkańców, podczas tegorocznych wakacji zaprasza na cyklicznie organizowane zajęcia sportowe i na rekreację skierowaną do wszystkich chętnych. Pierwszą z wakacyjnych inicjatyw był wyścig rowerowy "po zdrowie" pod hasłem "Od juniora do seniora".

Wystarczyło mieć rower i dobre chęci. MOS "Zatoka" w Braniewie wspólnie ze Stowarzyszeniem Sportowym Rim Tim Team zaprosili na sportowo-rekreacyjne pożegnanie roku szkolnego i powitanie wakacji.

W piątek, 26 czerwca o godz. 17.00 na Stadionie Miejskim wystartował "Wyścig po zdrowie. Od juniora do seniora". Regulamin przewidywał udział nawet 2-latków. Najmłodsi zawodnicy mogli wystartować na tzw. rowerkach biegowych.
Do udziału w zawodach zgłosiło się kilkanaście osób, ale organizatorzy mają nadzieję, że to był dopiero początek i następnym razem, mieszkańcy Braniewa odpowiedzą większą aktywnością na ich propozycję

A wybierać będzie z czego. MOS "Zatoka" zaprasza np. na bezpłatne zajęcia wakacyjne dzieci w wieku 7-12 lat. Spotkania odbywać się będą: 30 czerwca, 2,7,9 lipca i 24,26,28 sierpnia od godziny 10:00 do 14:00. W programie między innymi gry ruchowe, zabawy, animacje, zawody sportowe.

Dodatkowo w lipcu i sierpniu Miejski Ośrodek Sportu "Zatoka" organizować będzie Wakacyjne Soboty Na Sportowo. Będą to: gry rodzinne, rozgrywki piłkarskie oraz gry retro. I tak np. w sobotę, 11 lipca o godz. 12.00 w parku przy ul. Moniuszki odbędzie się Rodzinny Bieg na Orientację z Przeszkodami. Zadaniem uczestników będzie pokonanie wyznaczonego odcinka zgodnie z mapą przygotowaną przez organizatorów. Na trasie będzie będzie 13 punktów kontrolnych, na których czekać będzie zadanie lub przeszkoda do pokonania. Zapisy już ruszyły i prowadzone są elektronicznie lub osobiście w biurze MOS-u przy ul. Moniuszki. Liczba zawodników jest ograniczona do 60. osób. Decyduje kolejność zgłoszeń i opłata startowego.

Autobus spadł z wiaduktu! Dramatyczna relacja świadka.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.