Mikołaju wszyscy ludzie Cię kochają. To się nazywa wieczna popularność!

2021-02-19 23:55 mh
Mikołaju wszyscy ludzie Cię kochają. To się nazywa wieczna popularność!
Autor: arch. M-GOK Frombork

“Będziesz żył wiecznie w naszych sercach” - to jeden z wpisów na urodzinowej karcie Mikołaja Kopernika.19 lutego 2021 roku mija 548 lat od urodzin Mikołaja Kopernika. We Fromborku rozpoczął się tydzień świętowania urodzin Wielkiego Astronoma.

To była niepowtarzalna okazja. Każdy mógł złożyć życzenia urodzinowe Mikołajowi Kopernikowi. Z inicjatywą karty urodzinowej, którą wystawiono na Rynku Miejskim wyszedł Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury we Fromborku.

Będziesz żył wiecznie w naszych sercach; Mikołaju – wszyscy ludzie Cię kochają. Miałbyś dziś 548 lat, a codziennie mówią o Tobie miliony ludzi na całym świecie. Jesteśmy dumni z takiego Polaka; Najlepsze życzenia od klasy IIb – to tylko niektóre z wpisów, które pojawiły się na tablicy.

Świętowania 548 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika rozpoczęło się w piątek 19 lutego. Jubileuszowe uroczystości odbyły się Bazylice Archikatedralnej. Tam odprawiona została msza dziękczynna za dar życia Mikołaja Kopernika, a następnie jej uczestnicy złożyli kwiaty przy płycie nagrobnej Wielkiego Astronoma.

Do urodzinowych obchodów włączyła się: “Wozownia sztuki”. Tam odbyła się inauguracja projektu artystycznego "Układ Kopernika". W tym gronie nie mogło zabraknąć też Muzeum Mikołaja Kopernika. Instytucja świętowała nie tylko w piątek 19 lutego. Zaproponowała wystawy, wykłady i filmy przez cały tydzień z Kopernikiem. Z powodu pandemii niektóre przedsięwzięcia odbywają się on-line. Do 25 lutego wszystkie urodzinowe atrakcje można śledzić na Facebookowym profilu Muzeum.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Nowy blask domu Mikołaja Kopernika w Toruniu