Kolejne uderzenie KAS w punkt z grami hazardowymi w Braniewie

2021-04-20 10:58 as
Kolejne uderzenie KAS w punkt z grami hazardowymi w Braniewie
Autor: Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie Kolejne uderzenie KAS w punkt z grami hazardowymi w Braniewie

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Elbląga po raz kolejny weszli do lokalu w Braniewie, w którym prowadzone były gry hazardowe na komputerach.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Elbląga weszli do lokalu na terenie Braniewa, w którym prowadzone były gry hazardowe na komputerach. Punkt zabezpieczony był podwójną metalową śluzą oraz wyposażony w kamery monitoringu. W środku znajdowały się stanowiska komputerowe. Na żadnym nie stwierdzono numerów poświadczenia rejestracji oraz zezwolenia.

W lokalu panował bałagan. Ilość porozrzucanych dowodów wpłaty do bankomatu świadczyła o sporym zainteresowaniu korzystających z urządzeń. Na miejscu funkcjonariusze zastali gracza, który wielokrotnie uruchamiał kolejne gry. Został on przesłuchany w charakterze świadka.

Punkt wyposażony był w syreny oraz alarm, a dodatkowo w rozpylacz gazu pieprzowego.

Funkcjonariusze zajęli dwa zestawy komputerowe i bitomat na poczet dowodów rzeczowych. Sprawę przekazali do Referatu Dochodzeniowo-Śledczego w Elblągu. Powiadomili również Powiatową Stację Sanitarno – Epidemilogiczną w Elblągu o nieprzestrzeganiu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19.

Sedno Sprawy - Jacek Sasin