Jechał wprost na "czołówkę"! Obywatelskie zatrzymanie w Pieniężnie

2020-02-14 14:57
policja
Autor: KMP Elbląg

Mieszkaniec gminy Pieniężno powstrzymał przed dalszą jazdą pijanego 53-latka. Agresywny mężczyzna miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie.


Za nic miał swoje bezpieczeństwo, stanowiąc przy tym ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwego 53-latka za kierownicą powstrzymał jeden z mieszkańców gminy Pieniężno. Mężczyzna nie wahał się zabrać mu kluczyków do samochodu i powiadomić policję. 

Na miejsce skierowano policyjne patrole. Funkcjonariusze potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego – kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jak wynikało z relacji zgłaszającego – chwilę wcześniej jadący autem w okolicy Pieniężna 53-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu i jechał wprost na zgłaszającego kierowcę. Wiedząc, jak wielkie zagrożenie dla innych na drodze stwarza ten kierowca – zgłaszający zawrócił swój samochód i ruszył za 53-latkiem. Kiedy ten zatrzymał swoje auto – podbiegł do niego i uniemożliwił mu dalszą jazdą, powiadamiając przy tym policjantów.

Z miejsca interwencji pijany kierowca trafił wprost do komendy, gdzie spędził noc. Teraz sprawą zajmą się kryminalni.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy nie tylko o własne bezpieczeństwo, ale i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić policję pod numerem telefonu 112 o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE