Dzień św. Anny w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku

2021-07-21 6:52
 Dzień św. Anny w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku
Autor: Muzeum Mikołąja Kopernika we Fromborku Św. Anna była opiekunką chorych i cierpiących, patronowała małżeństwom, matkom, więziom rodzinnym.

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku zaprasza na „Dzień św. Anny”, który odbędzie się w niedzielę (25 lipca) w Szpitalu św. Ducha (ul. Stara 6). "Chcielibyśmy uświetniać tą niezwykłą postać, świętując Jej dzień oraz przypominając jednocześnie o niezwykłym miejscu jakim jest przyszpitalna kaplica pod wezwaniem św. Anny" - tłumaczą organizatorzy.

W tym roku Dzień Św. Anny wypada w poniedziałek, ale Muzeum przesunęło uroczystość na niedzielę by więcej osób mogło wziąć w niej udział. Od godz. 11.00 zapraszają na letni piknik.

- Przygotowaliśmy atrakcje dla ciała i dla duszy: stoiska lokalnych firm (zioła i słodkości) oraz wyjątkowy koncert, który będzie zwieńczeniem tego dnia. W niedziele wszystkie Anny zwiedzają Szpital św. Ducha bezpłatnie. Dla solenizantek przygotowaliśmy również mini loterię. Zachęcamy, żeby wziąć ze sobą koc by spędzić ten odpustowy piknik w naszym ogrodzie – zapraszają organizatorzy.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie letni koncert Moniki Żelazek "Śpiewam do Ciebie". Początek o godzinie 19.00 w ogrodzie przy Szpitalu św. Ducha (niedziela, 25 lipca). Monice Żelazek będą towarzyszyć Maciej Aleksandrzak (muzyk i kompozytor) oraz Sebastian Krajewski (kompozytor i pieśniarz). Wstęp wolny.

Św. Anna była opiekunką chorych i cierpiących, patronowała małżeństwom, matkom, więziom rodzinnym. Była też patronką „dobrej śmierci”. Odrębną funkcję stanowił jej patronat nad kobietami ciężarnymi i położnicami – co było szczególnie ważne w czasach słabej opieki medycznej nad rodzącymi kobietami oraz wysokiej śmiertelności położnic i noworodków.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Wioska olimpijska oczami polskich pływaków. Zobacz jak mieszkają sportowcy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE