Braniewska "Zatoka" zaprasza najmłodszych i nie tylko na treningi lekkoatletyczne

2020-05-21 11:41 MH
Braniewska Zatoka zaprasza najmłodszych i nie tylko na treningi lekkoatletyczne
Autor: arch. MOS "zatoka" Braniewo

"Zacznij przygodę z lekkoatletyką" - pod takim hasłem Miejski Ośrodek Sportu "Zatoka" w Braniewie wznowił zawieszone na czas pandemii treningi lekkoatletyczne dla najmłodszych, które odbywają się pod hasłem "Zacznij swoją przygodę z lekkoatletyką. Ćwicz, graj, baw się". Organizatorzy zapraszają na zajęcia dzieci od 6. roku życia.

Szkolenia odbywać się będą w środy i w piątki od godz. 14:00 do 15:30 na Stadionie Miejskim przy ul. Botanicznej w Braniewie. Pierwsze zajęcia już się odbyły, ale zgłoszenia chętnych wciąż są przyjmowane.

- Fajnie to wyszło. Dzieciaki po takim długim czasie siedzenia w domu i braku aktywności fizycznej, trochę się na zajęciach zmęczyły. Po tej pandemii, zresztą jeszcze trwającej, wszyscy mamy taki przypływ energii i chęć wyrzucenia z siebie jakiś złych emocji. Lekkoatletyka na pewno w tym pomoże - mówi Magda Ingielewicz z Miejskiego Ośrodka Sportu "Zatoka" w Braniewie.


Organizatorzy zapewniają, że treningi lekkoatletyczne będą ogólnorozwojowymi zajęciami dla dzieci. Do aktywnego udziału zapraszają też rodziców, którzy będą mogli przyłączyć się do zajęć, o ile pozwoli na to sytuacja związana z obowiązującymi wymogami pandemicznymi. Chodzi np. o ustaloną liczbę osób. Na zajęciach obowiązuje limit 14. uczestników. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są w braniewskiej Zatoce. Treningi są bezpłatne.