Braniewo w remontach, prace potrwają jeszcze kilka miesięcy

2020-02-14 15:07
Remont na drodze
Autor: www.pixabay.com

Elbląska i Kościuszki - to w tej chwili dwie najbardziej rozkopane ulice w Braniewie. Mieszkańcy grodu nad Pasłęką muszą się uzbroić w cierpliwość, bo prace potrwają jeszcze kilka miesięcy

Od kilku miesięcy w Braniewie trwa remont dwóch głównych ulic w mieście: Kościuszki i Elbląskiej. Władze Braniewa zapewniają, że to już końcówka najbardziej uciążliwych prac.

- W powojennej historii miasta to największe inwestycje, jakie prowadzone są obecnie w Braniewie. Najtrudniejszy etap remontu tych ulic jest już za nami; w tej chwili robotnikom zostały już tylko prace wykończeniowe. Myślę, że wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem - mówi Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa.

Remont obu ulic został wpisany w inwestycje realizowane przez Wojewódzki Zarząd Dróg. Jak zapewnia burmistrz - Braniewo na tym skorzystało.

- Są nowe chodniki, są nowe oświetlenia: chodzi przede wszystkim o doświetlenie i oznakowanie przejść dla pieszych. Poprawa infrastruktury w całości jest znacząca i widoczna - dodaje burmistrz.

Na razie braniewianie muszą się uzbroić w cierpliwość. Remont ulicy Kościuszki ma się zakończyć wiosną tego roku, a przebudowa ulicy Elbląskiej potrwa do jesieni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE