Braniewo w projekcie "Kalendarz z mundurem"

2020-02-16 14:44
Lelkowo kalendarz_3
Autor: MH Zajęcia w ramach projektu "Kalendarz z mundurem" w Szkole Podstawowej w Lelkowie.

9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej bierze udział w projekcie edukacyjnym Ministerstwa Obrony Narodowej i Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej pod hasłem „Kalendarz z mundurem”. Projekt skierowany jest do szkół i nauczycieli historii. Składa się on z dwóch części: kalendarza na rok 2020 z zaznaczonymi świętami wojskowymi oraz ważnymi rocznicami wydarzeń historycznych z dziejów oręża polskiego, a także scenariuszy lekcji i pogadanek na temat wspomnianych świąt i rocznic.

Żołnierze na zaproszenie szkół, będą prowadzić zajęcia z uczniami i opowiadać o wydarzeniach zaznaczonych w „Kalendarzu z mundurem”. Znalazły się w nim, m.in.: takie daty jak 14 lutego – utworzenie Armii Krajowej, 13 kwietnia – Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, 29 maja – Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa, 17 września – agresja sowiecka na Polskę czy 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości.

- Zachęcamy nauczycieli do korzystania z naszych materiałów dydaktycznych i wykorzystywania ich na lekcjach, w tym również organizowania spotkań z żołnierzami 9 brygady, podczas których mogą oni opowiedzieć o historii i współczesności swojego rodzaju sił zbrojnych - mówią organizatorzy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE