Braniewianka Mistrzynią Polski w pchnięciu kulą

2020-02-17 12:58 MH
Alicja Gajewska z Braniewa zdobyła złoty medal i mistrzowski tytuł na Halowych Mistrzostwach Polski U 18, które odbyły się w miniony weekend (15-16.02.2020) w Toruniu.
Autor: Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku

Alicja Gajewska z Braniewa zdobyła złoty medal i mistrzowski tytuł na Halowych Mistrzostwach Polski U 18, które odbyły się w miniony weekend (15-16.02.2020) w Toruniu. Braniewianka rzuciła kulą na odległość 16m. 14 cm. Jest to jej rekord życiowy i jeden z najlepszych wyników na świecie. Alicja Gajewska ma 17 lat. Obecnie reprezentuje klub AZS-AWFiS Gdańsk. Jest uczennicą Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku.

Alicja Gajewska to bez wątpienia zdolna, młoda lekkoatletka. Specjalizuje się w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Braniewo jest jej miastem rodzinnym. Tu trenowała i stawiała swoje pierwsze kroki w sporcie. Od dziecka miała wiele zdolności. Na początku dobrze pływała, ale za namową trenera zdecydowała się zmienić dyscyplinę.

- To bardzo zdolna i pracowita dziewczyna. Wie czego chce i konsekwentnie do tego dąży - mówi dumny ze swojej wychowanki Waldemar Gajowniczek, trener Alicji z Miejskiego Ośrodka Sportu "Zatoka" w Braniewie. Wśród lekkoatletów, których szkolił w Braniewie oprócz Alicji Gajewskiej była m.in. Emilia Ankiewicz, specjalizująca się w biegu na 400 metrów przez płotki. Olimpijka z Rio de Janeiro 2016.

Alicja Gajewska ma na swoim koncie już kilka medali z Mistrzostw Polski w dwóch konkurencjach pchnięcie kulą i rzut dyskiem. Każdy jej sukces jest świętem braniewskiego sportu i nie tylko.

- Alicja nie zatrzymuje się, nie spoczywa na laurach, tylko stale udowadnia, że jest prawdziwą nadzieją polskiego sportu i dumą Braniewa - napisała w gratulacjach dla lekkoatletki burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki.