Braniewianie mają swoje pomysły na ulepszenie miasta

2020-10-12 11:03 as
Spotkania z mieszkańcami odbyły się na parkingu przy ul. Królewieckiej 51i na targowisku miejskim przy Placu Piłsudskiego w Braniewie
Autor: fanpejdź Tomasz Sielicki-Burmistrz Braniewa Spotkania z mieszkańcami odbyły się na parkingu przy ul. Królewieckiej 51i na targowisku miejskim przy Placu Piłsudskiego w Braniewie

W Braniewie odbyły się pierwsze spotkania z mieszkańcami w ramach prac nad przygotowaniem strategii rozwoju miasta do roku 2030 roku. Rozmawiano m.in. o kwestiach ekologii i czystego powietrza, braniewianie wskazywali także na problem zamknięcia granic czy braku nowych miejsc pracy.

Podczas spotkania mieszkańcy kładli duży nacisk na kwestie ekologii, czystego powietrza, troski o zieleń, a także podnosili aspekty związane z komunikacją i transportem - w szczególności na budowę ścieżek rowerowych oraz modernizację infrastruktury drogowej.

Dyskutowano również nad zamknięciem granicy, brakiem nowych miejsc pracy, trudnościami z handlem na miejskim rynku i zwracano także uwagę na niebezpieczeństwo wynikające z pylenia węgla, który przeładowywany jest na braniewskich terminalach, jak również ogólnie na życie w warunkach trwającej pandemii Covid-19.

Pozyskiwanie leku dla pszczół

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.