Amunicja, amfetamina i ekstazy w Braniewie! Będą dalsze zatrzymania

2020-02-18 14:05 as
Amunicja
Autor: Warmińsko-Mazurska Policja

Zabezpieczona nielegalna amunicja, ponad 800 gramów amfetaminy, 95 tabletek ekstazy oraz tymczasowo aresztowany 35-latek – to efekt zorganizowanych działań braniewskich kryminalnych. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Kryminalni z Braniewa zatrzymali na terenie powiatu braniewskiego 36-letniego kierowcę. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna prowadził auto znajdując się pod wpływem narkotyków.

 
Ich przypuszczenia potwierdził policyjny tester, który wykazał, że w chwili kontroli mężczyzna mógł mieć w organizmie środki odurzające. Co więcej, w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli kilka sztuk nielegalnie posiadanej przez niego amunicji.

Z miejsca interwencji kierowca trafił do komendy, a kryminalni kontynuowali działania.

Niespełna dwie godziny później policjanci dotarli do innego, 35-letniego mężczyzny. Ze zgromadzonych i zweryfikowanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że może on mieć powiązania ze środowiskiem zajmującym się przestępczością narkotykową.

Kryminalni sprawdzili pomieszczenia zajmowane przez mężczyznę. Zabezpieczyli tam ponad 800 gramów amfetaminy oraz 95 tabletek ekstazy. Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy okazał się wystarczający, by wspólnie z prokuratorem wystąpić do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt wobec podejrzanego.

Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielaniem. 35-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więziennej celi.
Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Kryminalni nie wykluczają kolejnych zatrzymań.