29-latek znęcał się nad swoim 3 miesięcznym synem. Ruszyła sprawa

2020-02-24 15:17
Sąd w Elblagu
Autor: Wikipedia

W sądzie okręgowym w Elblągu ruszyła sprawa 29-letniego Dawida S. który znęcał się nad swoim wówczas 3 miesięcznym synem. Dziecko trafiło do elbląskiego szpitala z licznymi obrażeniami narządów wewnętrznych i złamaniami kończyn. Po przeprowadzonym śledztwie prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa dziecka.

Akt oskarżenia został też rozszerzony o kolejne zarzuty

- Oskarżony usłyszy dzisiaj zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym na szkodę swojego syna, nadto zarzut znęcania się nad swoją ówczesną partnerką życiową, zarzut udzielania narkotyków i zarzut znęcania się and psem - mówi prok. Krzysztof Olender z Prokuratury Rejonowej w Braniewie.

Najcięższy zarzut to jednak próba zabójstwa dziecka z zamiarem ewentualnym. Śledczy wykazali, że Dawid S. znęcał się nad dzieckiem od momentu jego narodzin. Dawid S. wielokrotnie używał wobec trzymiesięcznego Kajetana przemocy fizycznej, doprowadzając do licznych złamań rąk i nóg, żuchwy, żeber, stłuczeń okolic nerki, czym naraził dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi dożywocie. 29-latek nie przyznaje się do winy.​

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE