Żołnierze rozwożą jedzenie potrzebującym. Dotarli do prawie 170 rodzin [ZDJĘCIA]

2020-04-17 8:23 hz

Żołnierze z podlaskich oddziałów Wojsk Obrony Terytorialnej dostarczają żywność do tych, którym najbardziej ich brakuje. We współpracy z Caritas parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim dostarczyli paczki z jedzeniem do blisko 170 rodzin w gminie Orla. Szczegóły na ESKA.PL Białystok.

Podlascy żołnierze rozwożą żywność potrzebującym

Od 18 marca żołnierze 14. batalionu lekkiej piechoty z Hajnówki wspierają dystrybucję żywności osobom potrzebującym. W środę, 14 kwietnia, współpracując z Caritas parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim odwiedzili 170 rodzin w gminie Orla w województwie podlaskim. W akcję włączyła się także loalna społeczność, m.in. stowarzyszenie Ojcowizna Ziemi Bielskiej. Wsparli ją także strażacy ochotnicy z regionu.

Dystrybucja żywności potrzebującym do jedno z działań podejmowanych przez terytorialsów w ramach akcji „Odporna Wiosna”.

- Każdego dnia w bezpośrednie działania zaangażowanych jest ponad 5 tys. żołnierzy i przydzielonych pod dowództwo WOT podchorążych Akademii Wojskowych - tłumaczy por. Łukasz Wilczewski Oficer Prasowy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Celem operacji jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych.

Posłuchaj, jakie są najlepsze źródła potasu w żywności i jak wyglądają objawy niedoboru. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
COŚ DOBREGO #006

W ramach „Odpornej Wiosny” terytorialsi dostarczają żywność i leki, wspierają służby sanitarne i samorząd terytorialny, współpracują z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wspierają rodziny personelu medycznego, kombatantów, osoby starsze i przebywających w kwarantannie, oddają krew oraz prowadzą infolinię wsparcia psychologicznego.