QUIZ: W jakim mieście znajduje się ten słynny zabytek? Odgadnij go po zdjęciu!

i

Autor: Jakub Sadkowski Neogotycki budynek parlamentu węgierskiego z XIX wieku

Sprawdź się

Znasz te słynne europejskie zabytki? W jakim mieście się znajdują? Odgadnij zabytki ze zdjęcia! [QUIZ]

2024-05-14 7:17

Słynne świątynie, pałace, mosty, wieże i inne budowle. Zna je niemal każdy, ale czy wszyscy wiedzą w jakim mieście się znajdują? Zebraliśmy najsłynniejsze zabytki Europy? Odgadniecie je po zdjęciach? To wyzwanie idealne dla fanów geografii i kultury!

Wieża Eiffla, Koloseum czy Akropol - kto chociaż raz nie słyszał o tych słynnych zabytkach? Pojawiają się na pocztówkach czy jako pamiątki, ich podobizny znajdziemy np. na koszulkach i przeróżnych logach, a zdjęcia z nimi zalewają turystyczne broszury i portale.

To dzięki nim miliony turystów corocznie odwiedzają miasta, w których się znajdują. Chodzi nie raz o słynne stolice europejskich państw, ale także i mniejsze miejscowości, żyjące głównie z turystyki. Tam również zachowało się dziedzictwo kulturowe sprzed wieków.

QUIZ: W jakim mieście znajduje się ten słynny zabytek? Odgadnij go po zdjęciu!

Pytanie 1 z 10
W jakim mieście znajduje się słynna świątynia Sagrada Família?
QUIZ: W jakim mieście znajduje się ten słynny zabytek? Odgadnij go po zdjęciu!

W jakim mieście znajduje się ten słynny zabytek? Sprawdź się w QUIZIE!

Dlatego przygotowaliśmy quiz dla wszystkich miłośników kultury, geografii i historii. Znajdziecie tam miks tego wszystkiego.

Zadanie polega na rozpoznaniu zabytku na zdjęciu i odgadnięciu w jakim mieście się on znajduje. W tym quizie skupiliśmy się tylko na dziedzictwie Europy, a w pytaniach pojawią się także monumenty mieszczące się u naszych sąsiadów. 

Wybraliśmy najpopularniejsze zabytki starego kontynentu, dlatego każdy poradzi sobie w tej zabawie. Ale komplet punktów zdobędą tylko eksperci!

Wirtualne podróżowanie: muzea i zabytki, które można zwiedzać on-line