Zmiana organizacji ruchu na S61 w rejonie obwodnicy Stawisk. Przyczyną naprawy gwarancyjne

i

Autor: Wikimedia commons Na zdjęciu fragment drogi S61

Droga S61

Zmiana organizacji ruchu na S61 w rejonie obwodnicy Stawisk. Przyczyną naprawy gwarancyjne

2023-05-23 11:51

Z powodu napraw gwarancyjnych, od wtorku do 31 maja obowiązuje zmieniona, tymczasowa organizacja ruchu na drodze S61 w rejonie obwodnicy Stawisk w województwie podlaskim - podała we wtorek w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.

Zmiana organizacji ruchu na S61

Zmiany dotyczą odcinka od Karwowa do początku obwodnicy Stawisk.

"W związku z naprawą gwarancyjną nawierzchni betonowej, na długości ok. 4 km zamknięta będzie jezdnia ze Szczuczyna w kierunku Łomży. Kierowcy będą korzystać z sąsiedniej jezdni w obu kierunkach" - poinformowała GDDKiA.

Drogowcy przypomnieli, że odcinek S61 od węzła Kolno do obwodnicy Stawisk był oddany do użytkowania w sierpniu 2021 r.

Odcinek od Karwowa do Stawisk w naprawie

Naprawa gwarancyjna dotyczy szczeliny poprzecznej w nawierzchni drogi, którą zauważono w czerwcu 2022 r. podczas rutynowego przeglądu gwarancyjnego drogi.

"Roboty prowadzone będą na odcinku zaledwie kilku metrów, ale ze względu na bezpieczeństwo, krótki czas prac (tydzień), a także konieczność zapewnienia odpowiedniej jakości prac naprawczych, wyłączony został odcinek czterokilometrowy pomiędzy tzw. przejazdami awaryjnymi. Wprowadzono ograniczenie prędkości do 60 km/h oraz fizycznie rozdzielono kierunki ruchu tablicami U 21" - poinformowała białostocka GDDKiA.

Drogowcy zaznaczyli, że rozpoczęte we wtorek naprawy nie mają związku ze spękaniami nawierzchni na drodze, które są w rejonie Miejsca Obsługi Podróżnych Górki Wschód i Zachód. "Dla tego odcinka trwa przygotowanie oddzielnego, optymalnego programu naprawczego" - podano w komunikacie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE