Miejskie żłobki w Białymstoku. Trwa nabór na wolne miejsca

i

Autor: pixabay.com Miejskie żłobki w Białymstoku. Trwa nabór na wolne miejsca

Miejskie żłobki w Białymstoku. Trwa nabór na wolne miejsca

2022-05-13 10:44

Jednorazowe przyjęcie większej liczby dzieci do miejskich żłobków w Białymstoku odbywa się w momencie, kiedy starsze dzieci trafią do przedszkoli. Dlatego w tym tygodniu ruszył nabór na wolne miejsca.

Rekrutacja do miejskich żłobków trwa przez cały rok. Jednak jednorazowe przyjęcie większej liczby dzieci z listy oczekującej odbywa się w momencie przejścia starszych dzieci do przedszkoli. W Białymstoku obecnie działa dziewięć miejskich żłobków, które są w stanie przyjąć 1273 dzieci. Harmonogram rekrutacji na rok 2022/2023 wygląda tak:

CZYTAJ TAKŻE: Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz ma wielki problem. Zwrócił się o pomoc do swoich fanów [WIDEO]

  • I etap rekrutacji (termin 9-20.05.2022 r.) – żłobki miejskie rekrutują dzieci z I preferencji według daty zapisu i przydziału do konkretnej grupy wiekowej. W tym terminie rodzice potwierdzają chęć zawarcia umowy na korzystanie z usług żłobkowych.
  • II etap rekrutacji (termin 23-27.05.2022 r.) – rekrutacja dzieci z II i III preferencji na pozostałe wolne miejsca.
  • III etap rekrutacji (termin 30.05.2022 r. godz. 12.00) – ogłoszenie list dzieci przyjętych.

Miejskie żłobki w Białymstoku. Jak wygląda rekrutacja?

Po nadaniu numeru PESEL dziecku rodzice mogą składać wniosek do żłobka za pośrednictwem tej strony. Opiekun dziecka ma prawo wyboru maksymalnie trzech żłobków:

  • I preferencja – żłobek najbardziej pożądany,
  • II i III preferencja – placówki dodatkowe w razie braku miejsc w żłobku I preferencji.

CZYTAJ TAKŻE: Jagiellonia Białystok. Co dalej z Imazem? Pertkiewicz: zaoferowaliśmy rekordowy kontrakt

Po uzupełnieniu wszystkich danych rodzic musi wydrukować swój wniosek, podpisać i dostarczyć do placówki I preferencji. W momencie przyjęcia wniosku przez pracownika żłobka dziecko wpisywane jest na listę oczekujących. Pracownicy placówek będą bezpośrednio kontaktowali się z rodzicami dzieci, które zostały wstępnie zakwalifikowane do danego żłobka.

Wojciech Nowicki przed lekkoatletycznym mityngiem Podlaskie Athletics Team
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE