Zima 2021. Mrozy na Podlasiu już w ten weekend. Zobacz, ile będzie stopni

2021-01-12 14:36
Zima 2021. Mrozy na Podlasiu
Autor: pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Mroźna pogoda da o sobie znać już w ten weekend. Według synoptyków nad województwo podlaskie nadejdą mrozy mogące sięgać nawet -20 stopni Celsjusza. Lepiej przygotować ciepłe buty, kurtki i rękawiczki.

Zima 2021 w Podlaskiem. Do -20 stopni „na minusie”

Będzie też padać. Śnieg sypnie jeszcze wtorkowej (12.01) nocy oraz w środę przed południem. W ślad za opadami spadnie temperatura. Mroźne apogeum rozpocznie się w najbliższy piątek i potrwa do niedzieli włącznie. W tych okresie, maksymalne temperatury dzienne wyniosą -10, -12 stopni Celsjusza.  Nocne spadki sięgną 15-18 stopni „na minusie”, a w zagłębieniach terenu nawet -20 stopni.

Zima w Białymstoku 2020. Niewidziana od lat... powróciła! Tak wygląda miasto [WIDEO]

- To będzie ten najmroźniejszy okres, ale powinno za to być dość pogodnie, a na pewno bez opadów. Najwięcej słońca pojawi się w niedzielę i poniedziałek – informuje Maciej Maciejewski, kierownik Biura Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w Białymstoku.

Kiedy koniec mrozów?

Łagodniejsze prognozy dotyczą przyszłego tygodnia. Ma być cieplej, ale wciąż zimowo.

- W ciągu dnia temperatury ujemne rzędu -3, do -6 stopni Celsjusza, spadające nocami do ok. -10 stopni. Od czasu do czasu mogą pojawiać się opady śniegu - dodaje Maciej Maciejewski.

Jak podkreśla, wszystko wskazuje na to, że do końca stycznia pogodowo niewiele się zmieni. To okazja, żeby nacieszyć się śnieżną zimą, jakiej nie było od kilku lat.  

Atak zimy w Białymstoku

Ile zarabia kierowca taksówki, tira, śmieciarki? Nie zgadniesz! A może jednak? [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
Ile zarabia kierowca śmieciarki?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE