Zgadniesz, czy te miasta leżą w województwie podlaskim? Uwaga! Zadanie nie jest proste! [QUIZ]

i

Autor: Marta Szabłowska Zgadniesz, czy te miasta leżą w województwie podlaskim? Uwaga! Zadanie nie jest proste! [QUIZ]

Województwo Podlaskie

Zgadniesz, czy te miasta leżą w województwie podlaskim? Uwaga! Zadanie nie jest proste! [QUIZ]

2024-02-12 11:13

W Polsce mamy niemal 1000 miast. Na pewno nikt nie zna ich wszystkich. Inaczej sytuacja może wyglądać w przypadku konkretnych województw. Jak dobrze znacie miasta położone w Podlaskiem? Wiecie, które miasto leży w woj. podlaskim? Zapraszamy na test sprawdzający! Zadanie nie będzie łatwe.

W całej Polsce mamy blisko tysiąc miast, ale w samym województwie podlaskim już zaledwie 40. Na pewno większość z nas bez trudu wskaże takie miejscowości jak Łódź, Warszawa, Kraków czy Gdańsk. Spora część Polaków poprawnie wskaże na mapie nawet Białystok czy Lublin. Problemem będzie już dopasowanie do danego województwa mniejszych miejscowości. 

Odgadniesz, czy te miasta leżą w województwie podlaskim?

Jeżeli chcecie sprawdzić swoją wiedzę o polskich miastach, musicie sprawdzić ten quiz. Ostrzegamy jednak, że zadanie nie jest łatwe. O co w nim chodzi? Polega bowiem na odgadnięciu, które miasta leżą w województwie podlaskim. Poniżej macie przygotowane przez nas 10 pytań. Przed wami zestaw dziesięciu pytań. Znajdziecie w nich nazwę miejscowości, wasze zadanie polega tylko na tym, aby odpowiedzieć, czy leży ono w województwie podlaskim. 

10 pytań i 10 odpowiedzi. Mistrzowie są w stanie zdobyć nawet 9 punktów! 

Odgadniesz, czy te miasta leżą w województwie podlaskim? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Luboń to miasto znajdujące się w województwie podlaskim?
Spłonęło 17 tys. piskląt. Ogromny pożar kurników w Podlaskiem