"Zeus, jak mogłeś?!" Białostoczanie zachwyceni promocją miasta w teledysku

2020-02-04 11:34
Zeus. Brzeg. Białystok w nowym klipie
Autor: Youtube / screenshot Zeus - Brzeg. Kadr z klipu

Teledysk do utworu "Brzeg" Zeusa wywołał pozytywną reakcję mieszkańców Białegostoku. Są zachwyceni tym, że ich miasto otrzymało darmową promocję w klipie znanego rapera.

29 stycznia ukazał się teledysk do utworu "Brzeg" Zeusa. Obraz promuje jego najnowszą solową płytę "Zeus. W poszukiwaniu siebie". Premierę albumu zaplanowano na 7 lutego.

Ujęcia do klipu "Brzeg" nakręcono w Białymstoku - przed Pałacem Branickich, na kampusie Politechniki Białostockiej oraz przed białostocką Operą. Oprócz Zeusa w utworze i teledysku występuje jego żona, Justyna Kuśmierczyk.

"I to jest promocja Białegostoku! Ale woleli zapłacić 50 tys. Kruszwilowi" [WIDEO]

Zeus promuje Białystok. Klip "Brzeg" zachwycił białostoczan

Zeus skorzystał z faktu, że 20 stycznia występował w tej ostatniej wraz z Pawbeats Orkiestrą. Nie jest tajemnicą, że łodzianin szczególnie lubi północno-wschodnią Polskę. Pozostaje też w dobrych relacjach w lokalnymi raperami, m.in. Cirą czy Hukosem.

"Brzeg" wywołał falę pozytywnych reakcji białostoczan. Mieszkańcy są zachwyceni tym, że ich miasto otrzymało darmową promocję w teledysku znanego polskiego rapera. Oto niektóre opinie internautów:

"Fajnie i z klasą. Dziękuję, Zeus!",

"Lepsza promocja Białegostoku bez wspominania o Białymstoku. A Kruszwil wziął 50 tysi",

"Pałac Branickich na tapecie! To musi być Podlasie, to musi być Białystok!"

"Dobra promocja Białegostoku, ale woleli zapłacić Kruszwilowi"

"Moje Miasto - Białystok! Numer świetny! Pozdrowienia z Białegostoku!"

Boisz się koronawirusa w Polsce? Niepotrzebnie. Na Podlasiu znaleźli antidotum

Zeus "Brzeg" kontra Kruszwil "Pojechaliśmy na PODLASIE" - 1:0

Promocję Białegostoku w klipie Zeusa białostoczanie porównują do nietrafionej "inwestycji" urzędu marszałkowskiego. Chodzi o film "Pojechaliśmy na PODLASIE", w którym wystąpił znany youtuber, Kruszwil: Lord Kruszwil na Podlasiu. "Chciałem zobaczyć te wszystkie dziury, tych meneli"

Miasto zapłaciło za produkcję 50 tys. zł z publicznych pieniędzy. Spotkała się ona z negatywną reakcją większości Podlasian uważających, że zamiast promować, obraziła region i jego mieszkańców.

Zobacz też: Szokujące wyznanie Kruszwila ws. filmu o Podlasiu: "To są kompletne bzdury!"

Trzeba przyznać, że klip broni się nie tylko świetnymi ujęciami, ale i bardzo dobrymi tekstem oraz warstwą muzyczną.

A co Ty sądzisz? Oceń samodzielnie, oglądając i słuchając go na eska.pl:

Zeus. W poszukiwaniu siebie. Premiera 2020

"Zeus. W Poszukiwaniu Siebie" to album, który swoją premierą będzie miał 7 lutego 2020. Zgodnie z koncepcją autora ma być z jednej strony opowieścią o odkrywaniu własnej tożsamości, z drugiej zaś nawiązuje do pierwszej grupy, którą Zeus tworzył wspólnie z kolegą ze szkolnych lat, Bogdanem ps. CHIKO. Pierwszy skład raperów nazywał się bowiem WPS - W Poszukiwaniu Siebie. 

Zeus nie ukrywa, że na albumie odsłania siebie i dociera do wielu bolesnych, wewnętrznych doświadczeń. - Sporo wyznań, jakie poczyniłem w moich utworach, przypomina mi znamienne stwierdzenie: „Jestem alkoholikiem”, które podobno potrzebne jest, żeby zacząć leczenie choroby alkoholowej - mówił dla portalu Popkiller.

Poniżej lista premierowych utworów, które pojawią się na płycie:

 1. Golden Gate
 2. Daj mi miłość
 3. Panoptykon
 4. Brzeg
 5. Abstrakt wiosna ’19
 6. Sądy ekstremalne
 7. Łamacz snów
 8. Słyszę wycie syren
 9. Wszystko i nic
 10. Re-fluksje
 11. Aghori
 12. Fuji
 13. Metale szlachetne

Za całość oprawy muzycznej odpowiada Klonovsky. Producent udziela się również w niektórych partiach śpiewanych. Wokalnie projekt wspiera Justyna Kuśmierczyk.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE