Zbliża się XXXI Jarmark Dominikański w Choroszczy

2020-07-29 12:01 EWW
Jarmark w Choroszczy
Autor: Ewelina Weronika Worobiej

Jarmark w tym roku odbędzie się w formie online. Wydarzenia rozpoczną się już w piątek (31.07) i potrwają do 9 sierpnia. W programie warsztaty, koncerty i wystawy.

To wydarzenie co roku ściąga tłumy mieszkańców i turystów. W tym roku pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany i Jarmark Dominikański odbędzie się w nieco innym wydaniu.

Gwiazdor disco polo wziął ślub z piękną Karoliną

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Pragniemy podkreślić, że zdajemy sobie sprawę z tego, że będzie to pewna namiastka tradycyjnego Jarmarku Dominikańskiego, jednak chcemy, by nasi sympatycy, przyjaciele, odbiorcy mieli możliwość chociażby w takiej formie zasmakować w prawdziwym i autentycznym dziedzictwie kulturowym - mówią organizatorzy wydarzenia.

Tegoroczny Jarmark Dominikański w Choroszczy rozpocznie się w najbliższy piątek (31.07). Na początek otwarcie wystawy reprodukcji obrazów z cyklu "Szeptem" Darii Alicji Ostrowskiej, wydarzenie na Placu Brodowicza o godz. 19.00. Później rozpocznie się cykl warsztatów m.in. kulinarnych, garncarskich i wikliniarskich. Warsztaty rozpoczną się 2 sierpnia i zakończą 7 sierpnia. 8 sierpnia odbędzie się koncert zespołu Klepaczanki, który będzie transmitowany online. 9 sierpnia będziecie mogli wybrać się na warsztaty tańca tradycyjnego wraz z potańcówką z Kapelą Batareja.

Na każdy warsztat obowiązują zapisy pod adresem e-mail: jarmark@choroszcz.pl , wydarzenia będą transmitowane online na kanałach M-GCKiS w Choroszczy.

Program:

  • 31 lipca, godz. 19:00, miejsce: Plac Brodowicza - otwarcie wystawy reprodukcji obrazów z cyklu "Szeptem" Darii Alicji Ostrowskiej,
  • 2 sierpnia, godz. 20:30, miejsce: Plac Brodowicza - plenerowy pokaz filmu niemego "Śnieżka" z muzyką na żywo w wykonaniu Miss God
  • 3 sierpnia, godz. 17:00, miejsce: aula M-GCKiS - warsztaty tkaniny dwuosnowowej
  • 4 sierpnia, godz. 18:00, miejsce: aula M-GCKiS - warsztaty wikliniarskie
  • 5 sierpnia, godz. 18:00, miejsce: aula M-GCKiS - warsztaty haftu krzyżykowego
  • 6 sierpnia, godz. 18:00, miejsce: aula M-GCKiS - warsztaty garncarskie
  • 7 sierpnia, godz. 18:00, miejsce: aula M-GCKiS - warsztaty kulinarne
  • 8 sierpnia, godz. 17:00 - koncert zespołu Klepaczanki transmitowany online
  • 9 sierpnia, godz. 19:30 - warsztaty tańca tradycyjnego wraz z potańcówką z Kapelą Batareja

Na stronie jarmark.choroszcz.pl uruchomiona jest specjalna zakładka dla rzemieślników i rękodzielników, którzy chcieliby zaprezentować swoje wyroby na stronie Jarmarku.

Wydarzeniu patronuje RADIO ESKA Białystok.