Trwa głosowanie na Słowo Roku 2022. Te określenia są najbardziej popularne. Zobacz listę

i

Autor: pixabay.com Trwa głosowanie na Słowo Roku 2022

Zakończyło się głosowanie na Słowo Roku 2022. Te określenia są najbardziej popularne. Zobacz listę

2023-01-04 15:08

Plebiscyt na Słowo Roku 2022 nadal trwa. Głosowanie w internetowym konkursie Uniwersytetu Warszawskiego zakończyło się 31 grudnia o godzinie 23.59. Do tego czasu można było dokonać wyboru spośród najbardziej znanych słów w 2022 r. Które określenia są obecnie najbardziej popularne? Sprawdź naszą listę. Wyniki plebiscytu poznamy we wtorek 2 stycznia 2023 r.

Słowo roku 2022 – głosowanie

Internetowy plebiscyt na Słowo Roku 2022 tradycyjnie organizowany jest przez Uniwersytet Warszawski. Ma on na celu wybranie określenia, które jest w danym roku najbardziej popularne. Co istotne, zgłoszenia są wysyłane przez internet, dlatego każdy z dostępem do sieci może wziąć w tym udział. Oprócz głosowania internetowego słowo roku w plebiscycie UW wybiera kapituła językoznawców. Jej werdykt nie musi być zbieżny z wynikami plebiscytu.

Słowo roku 2022 – LISTA

Co istotne, głosowanie na Słowo Roku 2022 odbywało się poprzez wybranie słowa podanego na stronie internetowej Uniwersytetu Warszawskiego. Te pochodzą spośród wyrazów najbardziej kluczowych statystyczne w polskich dziennikach, monitorowanych w projektach „Słowa dnia” i „Słowa na czasie”. Ważne, że swoje własne propozycje mogli zgłaszać wszyscy biorący udział w plebiscycie. Listę najbardziej popularnych słów w 2022 r. znajdziesz w galerii poniżej.

Jak głosować na słowo roku 2022?

Głosowanie w plebiscycie na Słowo Roku 2022 odbywało się za pomocą wyboru jednego ze słów podanych na stronie TUTAJ. Można było również wskazać własną propozycję. Co istotne, z jednego adresu IP można było oddać nie więcej niż pięć głosów. W plebiscycie nie brały udział słowa:

  • nazwy własne, np. nazwiska, imiona, pseudonimy, nazwy miejscowe, narodowe, partyjne i organizacyjne, tytuły książek, filmów i innych dzieł;
  • słowa obelżywe, wulgarne oraz należące do mowy nienawiści.

Słowo roku 2021 – szczepienie

Rok temu w głosowaniu na Słowo Roku 2021 wygrało określenie „szczepienie”. Internauci i kapituła językoznawców była przed rokiem zgodna. „Szczepienie” zwyciężyło w dwóch głosowaniach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE