Jagiellonia

i

Autor: Jagiellonia Białystok

Sport

Zagłębie - Jagiellonia. Duma Podlasia wygrywa i odjeżdża rywalom w tabeli [WIDEO]

2024-04-20 21:40

Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:1 i umocniła się na pozycji lidera. Dwa razy do bramki "Miedziowych" trafił Kristoffer Hansen.

Jagiellonia w pierwszych minutach stworzyła kilka sytuacji bramkowych, a najlepszą miał Jesus Imaz, który z kilku metrów trafił w bramkarza rywali.

W 15 min Jaga objęła prowadzenie. Idealnie dośrodkował Bartłomiej Wdowik, a piłkę do siatki głową skierowała Kristoffer Hansen.

2 min później świetne podanie od Nene otrzymał Afimico Pululu, który po walce z obrońcą Zagłębie padł na murawę. Sędzia nie dopatrzył się karnego.

Po pół godziny gry Zagłębie się obudziło i stworzyło kilka groźnych akcji. A z największych opresji Jaga wyszła w 43 min, kiedy Alomerovic dwukrotnie wybijał piłkę po strzele "Miedziowych".

Druga połowa

Na początku drugiej połowy Zagłębie było aktywniejsze i ostrzeliwało bramkę gości. Lubinianie dominowali przez ponad 20 min drugiej odsłony meczu.

W 74 min. Jaga przeprowadziła ładną akcje, w której piłka trafiła do Hansena, a ten mocnym i precyzyjnym strzałem przy słupku podwyższył na 2:0 dla Jagi.

Bramka Zagłębia

W 90 min. po dobrym dośrodkowaniu do piłki wyskoczył Juan Munoza i głową trafił do jagiellońskiej siatki.  Tylko na tyle było stać ekipę z Dolnego Śląska.

Jagiellonia wygrała 2:1 i umocniła się na pozycji lidera Ekstraklasy. Nad drugim Śląskiem na 5 pkt. przewagi.