proces Tunezyjczyka

i

Autor: Paweł Jakubowski

21-letni Daniel zginął za 2 napoje. Zapadł prawomocny wyrok dla Tunezyjczyka

2020-02-26 17:07

Tunezyjczyk oskarżony o zabójstwo 21-latka przed barem z kebabem w Ełku 12 lat spędzi więzieniu . Taki wyrok wydał Sąd Apelacyjny w Białymstoku. Skazany ma tez zapłacić 70 tys zł. zadośćuczynienia.

- Sąd podtrzymał zasądzony wcześniej wyrok 12 lat więzienia, ale zmienił kwalifikacje czynu, uznając, że sprawca działał nie z zamiarem bezpośrednim, ale ewentualnym - mówi sędzia Janusz Sulima.

Posłuchaj: Uzasadnienie wyroku

W ten sposób sąd prawidłowo podważył wersję oskarżonego, że do zadania ciosu doszło przypadkowo. Dlatego ten wyrok można uznać za sprawiedliwy - dodała prokurator Izabela Sadowska.

Kara 12 lat pozbawienia wolności jest kara wystarczająco dolegliwą i adekwatna oraz sprawiedliwą z punktu widzenia społecznego. W tym sensie jest to satysfakcjonujący wyrok.

Skazany ma też zapłacić matce i siostrze 21-latka, które miały w sprawie status oskarżycielek posiłkowych, w sumie 70 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok jest prawomocny​.

ESKA TOP 5 odc. 109

Zabójstwo przed kebabem w Ełku

Do tragedii w Ełku doszło w noc sylwestrową 2016/2017. 21-letni Daniel zabrał z lokalu dwa napoje.​ W pogoń za mężczyzną ruszyli kucharz oraz właściciel baru. Wywiązała się szarpanina, podczas której Tunezyjczyk wyciągnął nóż i ranił nim Daniela. Wyniki sekcji zwłok wykazały, że najpoważniejszą raną, jaką odniósł 21-latek, była rana kłuta klatki piersiowej. Cios sięgnął serca, wywołując masywny krwotok oraz niewydolność krążeniowo-oddechową. Ponadto Daniel miał jeszcze jedną ranę kłutą brzucha i trzecią, ale już powierzchowną, ranę kłutą przedramienia prawego, ranę tłuczoną głowy w części ciemieniowej i otarcie naskórka łokcia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE