Zabezpieczono ponad 800 kg materiałów wybuchowych. W środku naboje, granaty, miny i pociski artyleryjskie!

i

Autor: KPP Augustów Na zdjęciu niewybuchy znalezione na posesji w rejonie Augustowa

Zabezpieczono ponad 800 kg materiałów wybuchowych. W środku naboje, granaty, miny i pociski artyleryjskie!

2022-11-17 11:37

Podlascy policjanci zabezpieczyli ponad 800 kg materiałów wybuchowych na jednej z posesji w powiecie augustowskim - podała w środę podlaska policja. Wśród materiałów znajdowały się naboje, granaty, miny i pociski artyleryjskie.

Augustów. Niewybuchy na prywatnej posesji

Jak poinformowała w środę podlaska policja, kryminalni weszli na jedną z posesji w powiecie augustowskim. Podejrzewano, że mieszkający tam 52-latek może posiadać nielegalnie materiały wybuchowe.

"Mundurowi zabezpieczyli trzy wykrywacze metali oraz ponad 800 kilogramów materiałów wybuchowych: blisko dwa tysiące sztuk naboi oraz różnego rodzaju granaty, miny i pociski artyleryjskie. Zabezpieczone materiały wybuchowe pochodziły głównie z okresu I i II Wojny Światowej" - podała w komunikacie policja. Policjanci zabezpieczyli też m.in. pistolet, zamek do karabinu oraz kilka kilogramów prochu pirotechnicznego.

Czynności policyjne trwały kilka dni

Jak poinformowała oficer prasowy augustowskiej policji Kinga Muczyńska, niezbędne czynności z mężczyzną zostały wykonane podczas pracy policji na miejscu. Dodała, że trwały one kilka dni, sam wywóz materiałów wybuchowych zajął saperom trzy dni.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Augustowie.

Podlaskie. Potwornie trudna akcja ratowania imigrantów, którzy utknęli na bagnach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE