Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku sprzedana. Miasto kupiło WSAP

2021-02-26 15:23
Miasto Białystok kupiło budynki po WSAP
Autor: UM Białystok Miasto Białystok kupiło budynki po WSAP

Miasto Białystok kupiło budynek po Wyższej Szkole Administracji Publicznej przy ulicy Stanisława Suchowolca 6. Po finalizacji transakcji będzie można przenieść na Dojlidy część departamentów Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

W piątek, 26 lutego, w Sądzie Rejonowym w Białymstoku odbyła się pierwsza licytacja komornicza nieruchomości po WSAP-ie. Miasto Białystok jako jedyny podmiot wpłaciło rękojmię i było jedynym uczestnikiem licytacji. Cena wywoławcza wynosiła 17 905 365,75 zł. Postąpienie (1%) wyniosło 179 054 zł. Ostatecznie Miasto kupiło nieruchomość za 18 084 419,75 zł.

– Zakup nieruchomości przy ulicy Suchowolca pozwoli nam skupić w jednym miejscu te departamenty, które do tej pory były rozlokowane w różnych budynkach na terenie całego miasta – podkreślił prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Usprawni to obsługę mieszkańców i ułatwi im realizację spraw wymagających osobistej wizyty w urzędzie.

Dzięki budynkom po WSAP-ie będzie szansa na utworzenie Centrum Obsługi Inwestora – nie tylko instytucjonalnego, ale i zwykłego mieszkańca, który np. planuje bądź realizuje inwestycje mieszkaniowe. Na Dojlidy mogą zostać przeniesione takie departamenty, jak Architektury, Urbanistyki, Geodezji, Ochrony Środowiska i Skarbu. Oprócz tego mogłyby odbywać się tam sesje Rady Miasta. Ostateczne zagospodarowanie budynku będzie wymagało analizy, aby w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca.    

Raport z anteny 26.02, godz.10

1 marca Sąd Rejonowy w Białymstoku wyda postanowienie o przybiciu, które uprawomocni się po 7 dniach. Następnie sąd wyda postanowienie o przysądzeniu. Po uprawomocnieniu się będzie ono podstawą do wpisu do Księgi Wieczystej nieruchomości.

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku, została założona przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej w Warszawie w 1996. Posiadała uprawnienia do nadawania stopnia zawodowego licencjata i magistra. W 2004 roku oddano do użytku nowy budynek Collegium Novum. Zlokalizowano w nim dwie aule na 450 i 250 miejsc oraz 14 sal ćwiczeniowych wyposażonych w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu i programów prawniczych. W 2019 roku budynek WSAP został wystawiony na sprzedaż a decyzją ministra nauki i szkolnictwa wyższego studenci mieli możliwość dokończenia roku akademickiego i kształcili się tam do września 2019 roku. 

Na podstawie: Informacje prasowe UM w Białymstoku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE