Wypadek w Koszarówce. Cysterna wjechała pod pociąg. Kierowca oskarżony [ZDJĘCIA]

2021-09-13 14:14
Koszarówka. Ciężarówka zderzyła się z pociągiem pod Grajewem
Autor: KW PSP Białystok Koszarówka. Ciężarówka zderzyła się z pociągiem pod Grajewem

Do Sądu Rejonowego w Grajewie trafił akt oskarżenia wobec kierowcy cysterny na mleko, który siedem miesięcy temu na przejeździe kolejowym w Koszarówce wjechał pod nadjeżdżający pociąg PKP Intercity. Prokuratura zarzuciła mu, że doprowadził do katastrofy na torach.

Do wypadku doszło wczesnym popołudniem 3 lutego tego roku: Koszarówka. Ciężarówka zderzyła się z pociągiem na przejeździe kolejowym [ZDJĘCIA]

Według informacji podawanych wówczas przez spółkę PKP PLK, na przejeździe działała wtedy sygnalizacja świetlna, a samochód wjechał na tory mimo czerwonych świateł oznaczających zakaz wjazdu. Pociągiem podróżowało ok. 40 osób. W wypadku ranny został maszynista; jak podawała policja - zarówno on, jak i kierowca ciężarówki byli trzeźwi.

Oprócz wykolejenia lokomotywy, uszkodzone zostały trzy słupy sieci trakcyjnej i tory; przerwa w ruchu pociągów trwała półtorej doby. Naprawiana była sieć trakcyjna i uszkodzone tory. Pracowały tam dwa pociągi sieciowe, dwa pociągi ratownictwa technicznego i specjalny dźwig kolejowy.

Podlaskie. Katastrofa kolejowa w Koszarówce. Pociąg zderzył się z cysterną przewożącą mleko

Śledztwo w sprawie wypadku prowadziła Prokuratura Rejonowa w Grajewie. Zarzuciła kierowcy sprowadzenie katastrofy w ruchu kolejowym; w jej ocenie można w tym wypadku mówić o winie nieumyślnej, ale z umyślnym naruszeniem przepisów ruchu drogowego. Prokuratura w śledztwie stosowała wobec kierowcy tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze - zakaz opuszczania kraju oraz zakaz prowadzenia działalności gospodarczej związanej z transportem ludzi i mienia.

Teraz o dalszych stosowaniu tych środków zdecyduje grajewski sąd; termin rozpoznania sprawy nie został jeszcze wyznaczony. (PAP)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE