Wypadek busa w trakcie pościgu na S8. Kierowca przewoził prawdopodobnie migrantów [ZDJĘCIA]

2021-10-29 12:43

Niebezpieczny wypadek na trasie S8 Białystok-Warszawa w Rzędzianach koło Białegostoku. Bus wiozący dziewięć osób, najprawdopodobniej nielegalnie przebywających w Polsce, w trakcie policyjnego pościgu wypadł z drogi po tym, gdy nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Do zdarzenia doszło w piątek (29 października) przed południem. Bus mercedes vito nie zatrzymał się do kontroli, więc policjanci ruszyli w pościg za nim. Samochód wypadł z drogi i wpadł do rowu w rejonie zjazdu na miejscowość Sikory Pawłowięta.

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował, że w busie było pięć osób dorosłych i czworo dzieci. Pojazdem kierował 35-letni mężczyzna pochodzący z Iraku, który ma szwedzkie dokumenty. Na skutek zdarzenia nikt nie trafił do szpitala.

Policjant podał, że w czasie pościgu kierowca busa jechał z prędkością około 210 km/h. Trwają ustalenia tożsamości i kraju pochodzenia osób jadących w busie.

Irakijczyk pędził przez miasto z prędkością 200 km/h. O mały włos nie doprowadził do tragedii

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE