Święty obrazek na ścianie przetrwał potężny wybuch w mieszkaniu [ZDJĘCIA]

2020-05-26 13:30

Mieszkańcy bloku przy ul. Towarowej usłyszeli huk. W jednym z mieszkań prawdopodobnie doszło do wybuchu. Przybyli na miejsce strażacy, gasząc pożar, znaleźli w środku mężczyznę.

Białystok. Wybuch w mieszkaniu przy ul. Towarowej

We wtorek, 26 maja, białostoccy strażacy zostali wezwani do pożaru w Białymstoku przy ul. Towarowej. Gdy przybyli na miejsce, zauważyli gęsty dym, który wydobywał się z mieszkań na II piętrze oraz z klatki schodowej. Przystępując do działań, weszli do budynku, gdzie na drugim piętrze zastali zniszczone drzwi mieszkań i przewróconą ścianę działową miedzy mieszkaniami dwoma mieszkaniami.

Zobacz też: Dom nieopodal Bema płonął jak pochodnia! 7 zastępów walczyło z ogniem [WIDEO]

Strażacy rozpoczęli gaszenie palącego się jeszcze wyposażenia przedpokoju. Podczas przeszukania mieszkania znaleźli nieprzytomnego mężczyznę. Nie dawał on znaku życia. Strażacy ewakuowali poszkodowanego na zewnątrz i przekazali go zespołowi ratownictwa medycznego. Ratownikom udało się przywrócić mu czynności krążeniowo-oddechowe. Potem zabrali mężczyznę do szpitala na dalsze badania.

Pożar w Białymstoku
Posłuchaj w jaki sposób kontrolowane jest zagrożenie pożarowe w lasach:

14 mieszkańców bloku, w tym 2 dzieci, ewakuowano na zewnątrz budynki. Ogrzewali się w specjalnie podstawionym autobusie. Strażacy, aby przewietrzyć mieszkania i klatkę schodową, otworzyli okna i drzwi, a przybyli na miejsce pracownicy pogotowia elektrycznego i gazowego odcięli dopływ prądu i zakręcili dopływ gazu do bloku. Przez cały ten czas miejsce wybuchu zabezpieczała policja.

W mieszkaniu przy ul. Towarowej wybuchł gaz?

Do wybuchu w bloku przy Towarowej doszło prawdopodobnie na skutek ulatniającego się gazu. Nie jest to jednak na razie oficjalna wersja. Tę ustalać będą biegli. Ponadto Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oceni stan konstrukcji budynku, w którym doszło do zdarzenia.

W działaniach udział brały JRG Nr 1, Posterunek JRG Nr 1, JRG Nr 2, Oficer Operacyjny – łącznie 24 strażaków.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE