Szymon Hołownia na prezydenta? Sprawdziliśmy, co sądzą białostoczanie [WIDEO]

2020-01-24 16:03
Sonda:Szymon Hołownia
Autor: Paweł Jakubowski

Czy białostoczanie wesprą "swego" w wyborach prezydenckich 2020? Zapytaliśmy mieszkańców miasta, co sądzą o Szymonie Hołowni i jego kandydaturze. Niektórzy byli zaskoczeni tym, że ubiega się on o urząd głowy państwa.

- Wiedzą Panie, że będzie kandydat z Białegostoku? - pyta nasz dziennikarz dwie białostoczanki. - Który z Białegostoku? - odpowiadają zaskoczone.

Nie tylko one. Dopiero po jakimś czasie mieszkańcom przychodzi na myśl Szymon Hołownia. 

Zapytaliśmy mieszkańców stolicy podlaskiego o 43-letniego aktywistę. Szersza publiczność kojarzy go głównie z telewizyjnego show "Mam Talent", który prowadził przez kilka lat wraz z Marcinem Prokopem. 

Szymon Hołownia. Co sądzą o nim białostoczanie?

Szymon Hołownia urodził się w Białymstoku. Jest znanym publicystą, dziennikarzem i pisarzem. Co o jego starcie wyborach prezydenckich myślą białostoczanie? Jakie dają mu szanse? 

- Niby katolicki, a jednak lewicowy - mówi Joanna. - Może zamieszać na scenie politycznej, ale nie ma szans z obecnie urzędującym prezydentem - dodaje Krystyna.

O Szymona Hołownię na ulicach Białegostoku pytali Paweł Jakubowski i Łukasz Stepaniuk z Radia Eska Białystok. Zobaczcie, jak im poszło:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE