Wybory 2023

Wybory 2023. Plakaty wyborcze w Białymstoku. Sprawdź te najciekawsze [ZDJĘCIA]

2023-09-29 7:57

Wybory do Sejmu i Senatu już 15 października 2023 roku. Jesteśmy obecnie w szczytowym etapie kampanii wyborczych. Krajobraz Białegostoku zmienił się przez to nie do poznania, pod wpływem wszechobecnych plakatów wyborczych. Postanowiliśmy przygotować dla Was galerię prezentującą te najciekawsze. Zebraliśmy wszystkie anomalie z tym związane. Nie zabrakło chociażby zabawnych haseł.

Wybory 2023. Plakaty wyborcze w Białymstoku

Tegoroczne wybory parlamentarne co raz bliżej. Głosowanie na sejmowych kandydatów odbędzie się 15 października.

Zatem kampania wyborcza wchodzi w najbardziej 'gorącą' fazę. Efekty tego widać po miejskich przestrzeniach, w której roi się od plakatów kandydatów. Nie inaczej jest w Białymstoku. Miasto jest niemal całkowicie oklejone wyborczymi reklamami.

Wybory 2023

Województwo podlaskie tworzy okręg wyborczy nr 24. Łączna liczba mandatów przypadająca na ten okręg wynosi 14. Oznacza to, że 14 przedstawicieli naszego regionu trafi do Sejmu. Nie wiadomo jedynie jaki będzie podział tych mandatów. Zależy to oczywiście od wyników głosowania.

Podlaskie listy wyborcze najważniejszych partii prezentowaliśmy już wcześniej, można je znaleźć tutaj:

Zabawne plakaty wyborcze w Białymstoku

Postanowiliśmy w humorystyczny sposób przyjrzeć się miejskim autoprezentacjom polityków startujących w wyborach z Białegostoku.

Staraliśmy się wyszukać w przestrzeni miasta plakaty z ciekawymi i zabawnymi hasłami, nietypowe formaty plakatów i sposoby ich rozmieszczenia. Innym słowem wszystko co wychodzi poza schemat. Do zobaczenia efektów poszukiwań zapraszamy w naszej galerii.

QUIZ: Ile wiesz o wyborach czerwcowych 1989?

Pytanie 1 z 10
Wybory czerwcowe w 1989 roku odbyły się w terminie:
Najważniejsze wybory. Debata - Runda 1 (24.09.2023)
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE