Białystok

i

Autor: UM/ Białystok

Wigilia, Trzech Króli i długi weekend. 6 stycznia w Białymstoku

2023-01-06 12:20

Piątek 6. stycznia w Białymstoku wygląda naprawdę różnorodnie. Zbiegają się dwa święta, a do tego jeszcze długi weekend.

6 stycznia w Białymstoku

Białystok świętuje po raz drugi Boże Narodzenie. Wyznawcy Prawosławia dziś obchodzą wigilię, a w sobotę (07.01) pierwszy dzień świąt. Według kalendarza juliańskiego Boże Narodzenie wypada 13 dni po świętach katolickich. Szacuje się, że w Białymstoku jest około 50. tysięcy wiernych.

Kościół katolicki świętuje Trzech Króli. Ulicami miasta po pandemicznej przerwie przejdzie kolorowy orszak, który ma celebrować uroczystość Objawienia Pańskiego. Orszak wyrusza o godz 12:00. Uwaga zmieni się organizacja ruchu na białostockich ulicach i trasy dwunastu linii autobusowych.

6 stycznia, dla niektórych rozpoczyna długi weekend. Trzy dni wolnego, to dobra okazja na wyjazd poza miasto, poza województwo lub gdzie nogi czy koła auta poniosą.

Można też odespać ostatnie świąteczne i sylwestrowe szaleństwa.

Białystok. Grudniowy atak zimy. Mnóstwo śniegu na ulicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE