Wichury i burze na Podlasiu. IMGW wydało alerty DRUGIEGO STOPNIA

i

Autor: pixabay.com Wichury i burze na Podlasiu. IMGW wydało alerty DRUGIEGO STOPNIA

Wichury i burze na Podlasiu. IMGW wydało alerty DRUGIEGO STOPNIA

2022-05-20 16:02

Najbliższe dni nie zapowiadają najlepszej pogody. Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi wichurami z porywami wiatru do 90 km/h. IMGW wydało ostrzeżenia prawie dla całej Polski, również dla województwa podlaskiego.

Po ciepłym i naprawdę przepięknym piątku wszystkich mieszkańców Białegostoku i województwa podlaskiego czeka poważne załamanie pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla niemal całej Polski. Chodzi o wichury oraz niebezpieczne burze z gradem.

Mieszkańcy Podlasia otrzymują wiadomości SMS o takiej treści: "Uwaga! Dziś i jutro (20/21.05) silny wiatr i burze. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr".

IMGW dla Białegostoku i regionu wydało następujący komunikat: - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Obowiązuje on przez piątek i całą sobotę.

Szybkie Pytania - Bryska

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE