Wesele w Suwałkach zorganizowane mimo obostrzeń. Prokuratura wszczęła śledztwo

2021-04-22 8:26 Maciej Łozowski PAP.
Suwałki. Wesele zorganizowane mimo obostrzeń
Autor: pixabay Suwałki. Wesele zorganizowane mimo obostrzeń / Zdj. ilustracyjne

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach wszczęła śledztwo ws. wesela, które w czasie pandemii odbywało się w jednym z lokali gastronomicznych w tym mieście. Wesele przerwały sanepid z policją.

Jak poinformowała prokuratura, śledztwo jest prowadzone pod kątem sprowadzenia niebezpieczeństwa dla zdrowia wielu osób. Według prokuratury organizacja imprezy weselnej mogła spowodować zagrożenie epidemiczne.

Wesele mimo obostrzeń zorganizowane w Suwałkach

Wesele odbyło się w ubiegłą sobotę. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suwałkach otrzymała donos o jego organizacji. Kiedy pracownicy sanepidu i policji przyjechali na miejsce posesja, na której jest lokal gastronomiczny była zamknięta na kłódkę, a okna zasłonięte. Jednak z lokalu słychać było odgłosy i śpiewy. Na weselu bawiło się 40 osób.

PSSE nałożyła mandat w wysokości 500 zł dla koordynatora wesela i sporządziła decyzję o zamknięciu imprezy z natychmiastową wykonalnością. Pracownicy stacji podejmą jeszcze decyzję, jakiej wysokości grzywną zostanie ukarany organizator wesela. Według przepisów kara taka może wynieść od 5 do 30 tys. zł.

Jak informuje prokuratura, za sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób grozi kara do 8 lat więzienia. Dotychczas nikomu w tej sprawie nie postawiono zarzutów. (PAP)

Raport z anteny 21.04, godz.10