Wesele w Suwałkach w czasie pandemii koronawirusa. Przedsiębiorca już z wyrokiem

i

Autor: pexels.com Na zdjęciu impreza weselna

Wesele w Suwałkach w czasie pandemii koronawirusa. Przedsiębiorca już z wyrokiem

2022-11-18 12:00

Sąd Apelacyjny w Białymstoku na pół roku więzienia w zawieszeniu skazał przedsiębiorcę z Suwałk, który zorganizował imprezę weselną w czasie obowiązywania obostrzeń z pandemią koronawirusa. To utrzymanie orzeczenia pierwszej instancji.

Wesele w Suwałkach podczas pandemii. Jest wyrok prawomocny dla organizatora

Prokuratura w Suwałkach od razu zarzuciła przedsiębiorcy, że działając na zlecenie innych osób i wbrew obowiązującym wówczas przepisom, zorganizował uroczystość weselną, w której uczestniczyły 43 osoby (licząc już gości weselnych, nowożeńców i obsługę). Wydarzenie miało miejsce 17 kwietnia 2021 roku w szczycie ograniczeń pandemicznych.

Sanepid w Suwałkach został poinformowany o imprezie weselnej, a na miejsce wysłani zostali pracownicy Sanepidu w eskorcie policji. Na miejscu goście imprezy zostali spisani, na koordynatora wesela nałożono mandat w wysokości 500 zł, a sprawa organizacji przyjęcia trafiła do sądu.

Przedsiębiorca z Suwałk skazany

Sąd Apelacyjny w Białymstoku skazał przedsiębiorcę na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Obrona chciała uniewinnienia od zarzutu sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego. Prokuratura - dodatkowej kary 5 tys. zł grzywny.

Suwałki. Mężczyzna szedł środkiem jezdni. Wcześniej zrobił coś głupiego