Wesele w Suwałkach w czasie pandemii koronawirusa. Przedsiębiorca już z wyrokiem

2022-11-18 12:00
Wesele w Suwałkach w czasie pandemii koronawirusa. Przedsiębiorca już z wyrokiem
Autor: pexels.com Na zdjęciu impreza weselna

Sąd Apelacyjny w Białymstoku na pół roku więzienia w zawieszeniu skazał przedsiębiorcę z Suwałk, który zorganizował imprezę weselną w czasie obowiązywania obostrzeń z pandemią koronawirusa. To utrzymanie orzeczenia pierwszej instancji.

Wesele w Suwałkach podczas pandemii. Jest wyrok prawomocny dla organizatora

Prokuratura w Suwałkach od razu zarzuciła przedsiębiorcy, że działając na zlecenie innych osób i wbrew obowiązującym wówczas przepisom, zorganizował uroczystość weselną, w której uczestniczyły 43 osoby (licząc już gości weselnych, nowożeńców i obsługę). Wydarzenie miało miejsce 17 kwietnia 2021 roku w szczycie ograniczeń pandemicznych.

Sanepid w Suwałkach został poinformowany o imprezie weselnej, a na miejsce wysłani zostali pracownicy Sanepidu w eskorcie policji. Na miejscu goście imprezy zostali spisani, na koordynatora wesela nałożono mandat w wysokości 500 zł, a sprawa organizacji przyjęcia trafiła do sądu.

Przedsiębiorca z Suwałk skazany

Sąd Apelacyjny w Białymstoku skazał przedsiębiorcę na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Obrona chciała uniewinnienia od zarzutu sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego. Prokuratura - dodatkowej kary 5 tys. zł grzywny.

Suwałki. Mężczyzna szedł środkiem jezdni. Wcześniej zrobił coś głupiego
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE