Nowy radar mierzy prędkość pod Białymstokiem. Powstał na prośbę mieszkańców [ZDJĘCIA]

2020-11-19 10:50

Osiedle położone przy głównej drodze dojazdowej zamieszkuje kilkuset mieszkańców. Na odcinku, na którym obowiązuje prędkość 50 km/h, kierowcy często zapominali zdjąć nogę z gazu.

ESKA XD #009

Nowy radar w Wasilkowie. Gdzie się znajduje?

- W odpowiedzi na liczne prośby i apele mieszkańców osiedla Dolina Cisów przy ul. Białostockiej na wysokości osiedla został umieszczony aktywny radar - poinformował urząd miejski w Wasilkowie. - Petycję online skierowaną do Burmistrza tej sprawie w okresie od 17 czerwca do 7 lipca 2020 r. podpisało aż 230 sygnatariuszy. Poparli ją również radni reprezentujący okręg, do którego należy Dolina Cisów - Łukasz Bojanowski i Andrzej Augustynowicz.

Władze miasta przeprowadziły wizję lokalną z autorem petycji. Środki na inwestycję pozyskano po zmianach w budżecie, które burmistrz Wasilkowa zaproponował radzie miejskiej. Potem urząd zamówił urządzenie wraz z montażem, nad którym prace zakończyły się we wtorek, a radar już działa.

Wskazany odcinek drogi, a szczególnie znajdujące się na niej przejścia dla pieszych, są szczególnie niebezpieczne - głównie ze względu na wzmożony ruch kierowców, a także pieszych i rowerzystów. Dolinę Cisów położoną przy głównej drodze dojazdowej zamieszkuje kilkuset mieszkańców. Na odcinku, na którym obowiązuje prędkość 50 km/h kierowcy często zapominali zdjąć nogę z gazu.

- Liczymy, że aktywny radar będzie skutecznie przypominać o zachowaniu bezpiecznej prędkości, a mieszkańcy osiedla będą spokojniejsi o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci - dodają władze Wasilkowa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE